(…) Życie nie polega na osiąganiu doskonałego fizycznie ciała, ale na zdolności do pełni życia korzystając z jego niedoskonałości. Oto jest prawdziwe zdrowie! Energia podąża za myślą. Życie skupiające się na celu, jakim mogą być wysiłki pozbycia się choroby, okrada twoje ciało z niezbędnej dla niego uwagi a więc także energii niezbędnej do samouzdrowienia i przetrwania.
Żyjąc chwilą teraźniejszą, skupiasz całą swoją uwagę na ciele. Muszą o tym wiedzieć wszystkie Twoje komórki, aby ciągle wykonywać lub ponownie wznawiać swoją pracę. Komórki, które są „karmione” miłością i troskliwą uwagą wierzą, że jesteś obecny i żywy. Natomiast komórki, które są atakowane za to, że ” sprawiają Ci ból”, albo za posrednictwem ostrych słów, złości i gróźb albo leków, operacji i promieniowania, zostają sparaliżowane w ich zdolności samouzdrawiania, ponieważ wierzą one, że ich nie lubisz lub nawet nienawidzisz i pragniesz ich śmierci.
Komórki są żywymi, świadomymi formami istnienia, zupełnie jak ty sam. Żyjąc chwilą obecną podczas choroby, bez osądzania, ale za to z miłością i akceptując sytuację, automatycznie programujesz komórki do tego aby mogły dokonać uzdrowienia.

Andreas Moritz
„Ponadczasowe Tajemnice Zdrowia i Odmładzania”
www.tajemnicezdrowia.com
www.biblioteka-nz.pl
Biblioteka Nowej Ziemi
Kraków 2013